تبلیغات
دانشجویان رشته اشاعه دانش پودمان چهارم - تحقیق در مورد ارتباط موثر با كودكان

دانشجویان رشته اشاعه دانش پودمان چهارم

بسمه تعالی

 

 

 

 

نام استاد : دکتر بیگلو

 

محقق : مجتبی محمدی

 

موضوع تحقیق : ارتباط موثر با كودكان وکتابخانه ویژه  دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راههای تقویت اعتماد به نفس کودک

بهترین نوع گفتگو با کودک

وظیفه ما در قبال کودکان

آنچه نباید به کودک گفت

روشهای علاقه نشان دادن به کودک

رهایی از مشکل وابستگی کودک

ایجاد محدودیت بدون درگیری

با کودکان چگونه رفتار کنیم

علت تغییر رفتار کودک با حضور دیگران و کنترل آن

کمک به رشد تکلم کودک

غلبه بر مشکلاتی چون: کمرویی کودک، کم اشتهایی

عدم سازش با کودکان دیگر،پرخاشگری،کنترل خشم

غلبه بر ترس،شب ادراری

 

 

 

 هنگامیکه از کودک رفتار بد سر زد اقدامات زیر را انجام دهید:

üسریع عمل کنید و منبع مشکل را از میان بردارید،به عبارت دیگر تا کودک شروع به رفتار یا کار نامناسب کرد مداخله کنید و محکم ممانعت کنید همزمان توجه او را به چیز دیگری منحرف کنید.

üهنگام بروز یک رفتار بد از کودک مثل نق نق کردن،گریه کردن،هیچ توجهی به آنها نکنید اگر کودک شما هرگز موفق نشود از این طریق امتیازی از شما بگیرد و یا برنده صحنه شود به زودی دست از این کار بر خواهد داشت.فقط باید کمی صبور و خونسرد باشید.

ü    از کتک زدن خود داری کنید،مهمترین تنبیه می تواند برای کودک تنها گذاشتن به مدت نهایتاً ربع ساعت در مکان امنی مثل اتاق خواب باشد.در ضمن تنبیه باید فوری باشد و تهدید به اقدامات در آینده در کودکان مؤثر نیست.(تنبیه=محرومیت از هر آنچه که دوست دارد)

    قاطع باشید و لازم نیست عصبانی و پرخاشگر باشید،فقط برخورد و

 رفتارتان طوری باشد که او به وضوح بفهمد که که او دیگر حق ندارد

 چنان رفتاری کند.تُن صدا و تغییر چهره موثر است ودادزدننتیجه منفی دارد.                                                                                                   

 

افراد بالغ در ارتباط برقرار کردن با دیگران دارای تفاوت‌هایی هستند که ریشه در کودکی آنها دارد، بدی

ن مفهوم که اگرانسان در کودکی در تعامل با گروه همسن خود بصورت تجربی به خودباوری رسیده باش

د وشرایطی ایجاد گردد که ناگزیر به ارتباط نزدیک ودوستانه بدون حمایت بزرگسالان قرارگیرد از این

 توانایی کسب شده .کسب مهارت ارتباطی در تمامی زندگی بهره خواهد برد.

یک قصه بیش نیست غم عشق‌ و وین عجب
کــز هر زبان که می‌شنـوم نامکـرر است

حال اگر پدر و مادر به کودک توجه لازم را نکنند در اینصورت در کودک دو رفتار شکل می‌گیرد
 
1=یکی آنکه دچار اضطراب و سردرگمی می‌شود و نارضایتی خود را مستقیم یا غیرمستقیم به خانواده نشان می‌دهد

2= یا اینکه کودک از خانواده خود دوری می‌کند (که این طرز رفتار در شخصیت کودک رسوخ می‌کند و در

 بزرگسالی خود را نشان می‌دهد که در این صورت با چهار شخصیت مواجه خواهیم بود)

بالغینی که برخوردار از امنیت ‌اند

- توانایی ارتباط برقرار کردن و صمیمی گشتن با دیگران را دارند

- برای حریم شخصی خود و شریک زندگی خود احترام قائل هستندد

- هنگامی که به کمک احتیاج دارند از دیگران طلب یاری می‌کنند.
- در تعامل با دیگران مثبت، خوش‌بین، سازنده و سخاوتمند هستند.
- خلاق و روشنفکر بوده و از مرگ نمی‌هراسند.
بالغین دوری کننده :
- رابطه آنها از لحاظ فیزیکی و احساسی غیر صمیمی می‌باشد.
- به دیگران توجه ندارند و خودخواه به نظر می‌رسند.
- تعاملات اجتماعی را خسته کننده می‌دانند و از مرگ بیمناکند.
- نسبت به شریک زندگی خود بی‌مسئولیت و بی‌اعتنا هستند.
- قادر به برقرار کردن رابطه صمیمی با دیگران نمی‌باشند.
بالغین مضطرب و دو شخصیتی :
- رابطه آنها با دیگران غیر قابل پیش‌بینی است.
- آنها همواره می‌اندیشند که شریک زندگی‌شان آنها را دوست ندارد.
- احساس ناامنی در روابط صمیمانه دارند.
- مرتباً دیگران را سرزنش می‌کنند و هرگاه به خواسته خود نرسند، کج خلقی می‌کنند
- سفره دل خود را نزد هرکسی باز می‌کنند و از دیگران نیز چنین انتظاری دارند.
- غرق در ارتباط شخصی خود می‌باشند، حسود و غیرقابل اطمینان بوده واز مرگ می‌هراسند.
بالغین درهم ریخته :
- سو رفتار، بی‌توجهی، عدم امنیت و تنش فراوان در خانواده این گونه افراد برقرار است
- این‌گونه افراد مانند کودکی‌شان زندگی آشفته و پر هرج و مرجی دارند.
- خشم انفجارگونه‌ای دارند.
- فاقد هرگونه همدلی، شفقت و دلسوزی نسبت به همسر خود هستند.
- آنها نیاز مبرمی به یک رابطه مطمئن و مصون داشته، اما آنقدر به شریک خود اعتماد ندارند که این رابطه را برایشان پدید آورد.

گر بدانید چطور رفتاری را كه به طبع ناراحت منتهی می‌شود، هدایت كنید، می‌توانید الگوهای احساس بیماری و ناراحتی و بی‌یاوری را نیز تغییر دهید؛ حسی كه هم كودكان و هم والدین تجربه می‌كنند.

چگونگی رشد و نمو، از تولد تا دوازده سالگی
اگر بدانید در هر مرحله از رشد و پیشرفت كودك، چه چیز انتظار شما را می‌كشد، آسان‌تر می‌توانید تشخیص دهید كه آیا رفتار كودكتان «نرمال» است یا نه. دانستن آنچه در آینده پیش می‌آید، به تجربه می‌تواند به والدین كمك كند تا با مشكلات و مسایل مربوط به هر سن كنار می‌آیند.

اگر رفتار كودك نرمال است، چرا تحمل آن مشكل به نظر می‌آید؟
شاید احساس كنید رفتار كودك شما نرمال است، اما رفتار كاملا مثبتی نیست. بنابراین آیا باید اقدامی انجام دهید؟ برای گذراندن مراحل سخت در فهمیدن «نرمال» بودن رفتار كودك و تحمل آن، خط‌مشی‌هایی نیز وجود دارند.

-
اهمیت ایجاد محدودیت
ایجاد محدودیت شاید سخت باشد، اما پدر و مادر بودن نیز وظیفه آسانی نیست. والدین باید برای رفتار فرزندانشان حدودی مشخص كنند. هیچ‌كس دیگری به جز والدین نمی‌تواند با چنین محبت و تاثیرگذاری و نگرانی‌ای، به رفتار كودك انضباط بدهد.

-
استفاده از اعتبار منطقی و طبیعی برای آموزش دادن
والدین باید بدانند هر كودكی نتیجه رفتار خودش را تجربه می‌كند، نه دیگری. تنبیه كاری از پیش نمی‌برد، اما انضباط، چرا! از آنجایی كه عمل و نتیجه مستقیما در ارتباطند، والدین می‌توانند ابزار یا موقعیتی فراهم آورند تا كودك بیاموزد در برابر هر عملی، چه نتیجه‌ای در انتظار اوست.
پیشنهاد ، به جای دستور
«
فقط همین كار را انجام بده!» بله، برای والدین ریاست و دستور دادن، سریع‌ترین راه‌حل و روش است، اما با این حال، دستور دادن كاری را پیش نمی‌برد، فقط مشكلات وقت‌گیر می‌آفریند و بچه‌ها را از این شانس كه تصمیم‌گیری را یاد بگیرند، محروم می‌كند. روش‌های بهتری هم وجود دارند.
باید و نباید، هنگام دعوای بچه‌ها:
وقتی قرار است كودك شما با خواهر یا برادرش، همكاری و زندگی اجتماعی را فرا بگیرد، شاید كمی برایش غیرقابل قبول باشد، البته برای هر دوی آنها. در نتیجه ممكن است به دلایل مشترك دعوا كنند، پرخاش و بحث كنند و درگیر شوند. روش‌هایی هم برای حل كشمكش‌های خواهر و برادری وجود دارند.
-
توقف بحث
بحث و جدل‌های كودكان دو دسته‌اند: بحثی كه در پی درخواست پدر یا مادر پیش می‌آید و بحثی كه به دنبال درخواست كودك (فرزند) اتفاق می‌افتد. قبل از هر چیز برای توقف مجادله و بحث، دلیل آن را بیابید.

-
تهدید توخالی و پیشنهاد پوشالی؛ دو اشتباه بزرگ
والدین هم ممكن است گاهی مضحك‌ترین حرف‌ها را بزنند. بسیاری از ما شاید برای یك‌بار هم این اشتباه را كرده باشیم كه از حقه‌های توخالی استفاده كنیم و یا پیشنهاد پوشالی بدهیم. در این صورت شانس تشویق كودك و القای روحیه همكاری به او را از دست می‌دهیم.

-
اقتدار والدین؛ كاهش درگیری
نحوه حرف زدن شما و هدف‌مندی آن است كه اقتدار و جدیت را به كودك انتقال می‌دهد. تسلیم شدن در مقابل پریشانی و تقلای كودك، نتیجه خوبی نخواهد داشت. به عنوان پدر و مادر، گاهی باید خیلی پرطاقت باشید.


مدیر باشید، نه دیكتاتور
اگر سعی كنید با زور و اجبار كودكتان را مجبور به اطاعت و فرمانبرداری كنید، حتما شكست می‌خورید. به جای این كه به وظیفه‌تان مانند یك دیكتاتور نگاه كنید، به یاد داشته باشید با وظیفه والدین مانند یك مسئله مدیریتی كنار بیایید. در این صورت زندگی روزمره خانواده‌تان همیشه درگیر كشمكش نخواهد بود.


بیش از حد مهربانی نكنید
بچه‌ها طبق غریزه، این توانایی را دارند كه برای خلاصی از نتیجه كارشان، خواهش و التماس كنند. شاید ساده‌دلانه فكر كنید هرگز كار قبلی را دوباره انجام نمی‌دهند، اما انجام می‌دهند! اگر به راحتی در برابر درخواست ملتمسانه كودك، نرم شوید، همه نفوذ و تاثیرتان از دست می‌رود.

مفهوم «اطاعت» را روشن كنید
آیا ما واقعاً از بچه‌ها اطاعت كوركورانه می‌خواهیم؟ بچه‌ها آنقدر كنجكاو و زرنگ هستند كه با گفتن یك كلمه «چرا؟» انتظار توضیح داشته باشند. آنها می‌خواهند قوانین و دستوراتی را كه باید رعایت كنند، درك كنند. و البته این راه‌حل خوبی‌ست تا خودشان محدودیت‌ها و باید و نبایدها را در نظر داشته باشند.

 

 

                                                                                  

 

به مناسبت روز جهانی کودک
مهم ترین چیزی که انتظار می رود در هر خانواده به آن اهمیت داده شود رفتار و برخورد خوب است رفتاری که به دیگر اعضای خانواده منتقل می شود، می گوییم رفتار. خود ما والدین که الگوی مهم کانون خانواده به شمار می رویم چه قدر از درستی رفتارمان اطمینان داریم؟ تا حالا اگر مشکلی برایمان پیش آمده باشد. آیا به حلاجی رفتارمان پرداخته ایم تا ببینیم اشکال از کجاست
حال موضوع قابل بحث ما در مورد چگونگی رفتار با کودکان است. با توجه به تکنولوژی عصر اطلاعات و ارتباطات نوع رفتار چه تغییری کرده و چگونه است؟
والدین در خصوص نوع رفتارهای خود با کودکان می گویند...
والدین حوصله فرزندان شان را ندارند
«
همه رفتارها تغییر کرده در این دوره زمانه همه چیز تغییر کرده، هم والدین وهم کودکان. رفتارها، خلق وخوهای همه ما تغییر کرده و فکر می کنم دلیل آن شرا یط  کنونی و وضعیت اجتماعی و اقتصادی باشد و بیشتر از همه همان وضعیت اقتصادی است که بنا به هر دلیل هر شرایطی را تغییر می دهد. امروزه همه والدین به دلیل تورم و وضعیت سخت اقتصادی شاغل هستند از صبح تا ظهر گرفتار کار روزانه هستند، حتا در زمان استراحت هم به کار و گذراندن زندگی و آینده خود و فرزندان شان فکر می کنند. کودکان هم در طول روز که هیچ ارتباطی با والدین خود ندارند شاید حتا آن ها را نبیند. و فقط هنگام ظهر یا شب آن هم وقتی است که بچه ها خوابند. تازه پدر و مادر حوصله فرزندان شان را ندارند. آن ها هم نیاز به استراحت دارند و این طوری است که روز ها  و شب ها ، ماه ها و سال ها هم می گذرد و همین روال ادامه پیدا می کند و شاید وضعیت از این که هست بدتر نیز شود، تنها نتیجه ای هم که دارد دوری والدین از کودکانشان است همین دوری هاست که باعث می شود پدر و مادر یا فرزندان نتوانند ارتباط بر قرار کنند، دوست باشند و اوقات خوبی را در کنار هم بگذراند همین است که رابطه های خانوادگی کم رنگ شده است
ایجاد ارتباط با بچه ها خیلی مشکل شده
در این دوه زمانه ایجاد ارتباط با بچه ها خیلی مشکل شده یعنی ما والدین یا باید اطلاعات وسیعی داشته باشیم تا بتوانیم فرزندان مان را خوب بشناسیم، یا باید از تجربه بالایی برخوردار باشیم ولی متاسفانه می بینیم که امروزه که دنیای تکنولوژی و عصر ارتباطات است. ارتباط خانوادگی و ارتباط مثبتی که والدین با فرزندان باید داشته باشند دیگر نیست. نه والدین کودکان را درک می کنند و نه فرزندان. البته بچه ها تقصیری ندارند چون کوچک اند و هیچ چیزی نمی دانند ولی والدین می دانند آن ها موظفند که کودکان خود را بشناسند، موظفند که بدانند کودکان شان چه می خواهند البته بخش عظیمی از آن هم به دلیل شرایط اجتماعی است یعنی والدین با توجه به شرایط اجتماعی زندگی می کنند.
رفتار هم  نیاز به آموزش دارد بچه ها یک نوع دنیایی دارند و ما بزرگتر ها یک دنیایی دیگر، بچه ها بیشتر دوست دارند با هم سن و سال های خود باشند دوست دارند همیشه بازی کنند خلاصه رفتار های کودکانه داشته باشند و در مقابل این رفتارها پاسخ می خواهند، پاسخ پدر و مادر و اطرافیان را، چون به غیر از آن ها کس دیگری را نمی شناسند، ولی تنها محدودی از والدین هستند که می توانند به این نیاز کودکان پاسخ دهند. همه والدین به فرزندان شان علاقه دارند و آینده فرزندان شان برایشان مهم است با این حساب به این نتیجه می رسیم که حتا رفتار هم نیاز به آموزش دارد. مهد کودک هایی که الان تاسیس شده اند برای بعضی از خانواده ها لازم است. بچه ها حتا در سنین کودکی نیاز به آموزش دارند و فکر نمی کنم والدین بتوانند تمام وقت خود را صرف بچه ها کنند و حتا آن قدر اطلاعات داشته باشند که بتوانند به تمام سوالات آن ها پاسخ دهند حتا کودکان می توانند رفتار صحیح را کنار مربی های خود تشخیص دهند، البته با کمک خود ما پدر و مادرها: بچه ها موجوداتی اجتماعی هستند و ما والدین هم اکثرا شاغل هستیم شاید خیلی کم بتوانیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم. حتا مادران خانه دار هم نمی توانند چندان ساعات مفیدی را با آن ها سپری کنند و شاید تنها 4 یا 5 ساعت مفید باشد. ولی مهد کودک محیطی است که به اجتماعی شدن بچه ها کمک می کند و هم رفتارهای مختلف بچه ها و مربی ها را نشان می دهد. مطمئنا بچه ها می توانند بهتر و بیشتر آموزش ببینند و رفتار خوب و شایسته ای را از خود نشان دهند.                                                                                                                                    
کودکان مانند گل هایی هستند که نباید بگذاریم پژمرده شوند و کسی به آن ها آسیب برساند و این روح لطیف آن ها را پژمرده نماید. کودکان قلبی مانند دریای بیکران و زلال و دلی مانند آسمان آبی و صاف و روحی پر از عاطفه دارند پس آن ها باید توجه و تشویق شوند رشد فکری و ذهنی آن ها بالا باشد، باید با کودکان رفتار خوبی داشته باشیم چون آن ها سزاوارند و همین برخورد و رفتارها است که آن ها را آموزش می دهد و آینده آن ها شکل می گیرد.
رفتارشان نشان دهنده شخصیت آدمی است
 « رفتار نشان دهنده شخصیت خود آدمی است یعنی هر رفتاری که از شما سر بزند در واقع کل شخصیت شناخته می شود وظیفه ما والدین این است که رفتار صحیحی با فرزندان مان داشته باشیم که نه تنها با آن ها حتا با همسر و اطرافیان، به این دلیل که ما به عنوان الگویی در نظر کودکان هستیم، کودکان دقت بالایی دارند ولی قدرت تشخیص ندارند ماییم که بدون توجه به حضور آن ها رفتار ناشایستی را از خودمان نشان می دهیم. اصلا برای داشتن رفتاری مناسب باید آموزش ببینیم اگر خودمان نتوانیم رفتار خوبی داشته باشیم به عنوان یک ولی، چگونه می توانیم فرزندان مان را تربیت کنیم؟ چگونه می توانیم رفتاری مناسب شخصیت خودشان را به آن ها نشان دهیم؟ بارها بر اثر همین سهل انگاری والدین، کودکان در تربیت دچار مشکل شده اند. واقعا ما باید اول رفتار خودمان را کنترل کنیم و بعد مواظب رفتار فرزندان مان باشیم.
کودکان تنها ناظرند
« اگر دقت کرده باشیم، بعضی از زندگی ها به طلاق ختم می شود و زن و مرد به دلیل عدم شناخت نسبت به همدیگر جدایی را انتخاب می کنند یا به عبارتی مجبور به جدایی می شوند حال نگاهی به آن نوع زندگی بیاندازیم به دلیل عدم تفاهم از صبح تا شب دعوا، جر و بحث، انجام حرکات ناشایست نظیر دشنام و ناسزا گفتن به یکدیگر، کودکان تنها ناظرند گرچه آن لحظه سکوت می کند و هیچ چیز نمی گوید ولی تاثیرش را گرفته چون بلافاصله بعد از آن حادثه، موقعیتی که پیش آمد حرکات والدین خود را تکرار می¬کند بعد هم می گوییم که این چیز ها را از کجا یاد گرفته ای؟ در صورتی که خودمان بودیم که این چیزها را به او یاد دادیم. امروزه در بعضی از خانواده ها خشونت هست و تاثیر منفی و بد آن نیز بر روی کودکان است و کودکان در این سن هستند که اخلاق، رفتار و شخصیت آن ها شکل می گیرد. اگر یک تاثیر منفی در آن ها شکل بگیرد از همان اول دیدشان نسبت به زندگی تغییر می کند.

 

ممكن‌ است‌ پرخاشگری‌ جنبه‌ انتقام‌ گیری‌ نیز داشته‌ باشد. یعنی‌ كودكی‌ كه‌ مورد اذیت‌ و آزار قرار گرفته‌ و نتوانسته‌ خشم‌ خود را ابراز كند، اكنون‌ با پرخاشگری‌ به‌ كاهش‌ اضطراب‌ خود می ‌پردازد. در این‌ جا پرخاشگری‌ وسیله‌ ای‌ است‌ كه‌ كودك‌ به‌ آن‌ می ‌خواهد به‌ هدف‌ خود یعنی‌ كاهش‌ اضطراب‌ دست‌ یابد.

چنانچه‌ ‌ پرخاشگری‌ به‌ طرف‌ درون‌ باشد، كودك‌ خشم‌ را به‌ درون‌ خود می  دچار خشم‌ فرو خورده‌ می‌ شود. پیامد چنین‌ عملی‌ می‌ تواند افسردگی‌ نیز باشدكودكان‌ افسرده‌  در واقع‌ از دست‌ خودشان‌ عصبانی‌ هستند.

خشم‌ درونی‌ عصبانیت ‌ و نارضایتی‌ از خود را به‌ وجود می ‌آورد.

خشم‌ بیرونی؛ كودك‌ ممكن‌ است‌ خشم‌ خود را به‌ صورت‌ رفتارهایی‌ از قبیل‌ فریاد كشیدن، پا به‌ زمین‌ كوبیدن‌ یا پرتاب ‌كردن‌ اشیا بروز دهد.

برقراری ارتباط صحیح والدین با كودكان مهمترین اصل فرزندپروری است.

برقراری ارتباط صحیح والدین با كودكان مهمترین اصل فرزندپروری است

برقراری ارتباط صحیح و موثر والدین با فرزندان از مهمترین اصول فرزندپروری، است

والدین باید تلاش كنند با فرزندشان دوست باشند چراكه دوست بودن با فرزند در آموزش آنها تاثیر بسزایی دارد.
وی ادامه داد: اگر والدین بتوانند علاوه بر بكار بردن اصول صحیح رفتار و تربیت فرزند و مراقبت مناسب از او، دوست و مشاور خوبی نیز برای او باشند به رمز موفقیت در فرزندپروری دست یافته‌اند.
این كارشناس اداره سلامت روان وزارت بهداشت گفت: شیوه‌های قدیمی تربیت فرزندان و روش‌های امروزی با هم متفاوت است در زمان گذشته كودك از ترس تنبیه، از والدین خود حرف شنوی داشت اما امروزه والدین می‌خواهند كودكان خود را بدون نیاز به تنبیه بدنی، مجازات‌های شدید و ایجاد ترس ، تربیت كنند.
افسری افزود: والدین امروزی از فرزندان خود انتظار بیشتری دارند و در این مورد با سایر والدین رقابت می‌كنند آنها نمی‌خواهند كه فرزندشان معمولی باشد بلكه باید حتما فرد مهمی شود اما در گذشته والدین فرزندان خود را برحسب شعور و ادراك خود و آداب و رسوم قدیمی بزرگ می‌كردند.
وی با اشاره به این كه منشاء اختلالات روانی، تمایلات سركوب شده دوران كودكی است، تصریح كرد: سلامت روان كودكان و كیفیت رفتار والدین با فرزندان اهمیت زیادی دارد و متخصصین و نظریه‌پردازان، شیوه‌های صحیح و اصولی را برای فرزندپروری انتخاب كردند.
به گفته این كارشناس سلامت روان، بسیاری از والدین امروزی نسبت به تربیت سخت‌گیرتر و نامطمئن‌تر شده‌اند و سطح توقع والدین از خودشان در امر تربیت و پرورش فرزندان بالا رفته است و اگر در این امر موفق نشوند دچار سرخوردگی و یأس می‌شوند اما در گذشته به علت زیاد بودن تعداد فرزندان، والدین در مورد تربیت و رشد آنها نگرانی زیادی نداشتند.
افسری خاطرنشان كرد: با توجه به تحول بزرگی كه در شیوه‌های فرزندپروری به وجود آمده و با گسترش وسایل ارتباط جمعی و كتاب‌های زیادی كه درباره شیوه‌های فرزند پروری وجود دارد و همچنین افزایش آگاهی و مهارت والدین از این طریق، والدین باید با روش‌های        

نظرات() 
Generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:19 ب.ظ

You actually revealed that wonderfully!
cialis side effects dangers cialis generico lilly cialis 30 day sample click now buy cialis brand how do cialis pills work cialis side effects dangers price cialis best cialis coupons printable enter site natural cialis cialis for sale in europa
Tadalafil 20 mg
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 08:41 ب.ظ

Nicely put, Appreciate it!
online pharmacy levitra how do you buy viagra generic viagra pharmacy viagra pharmacy online viagra online prices how do i get viagra with a prescription viagra pharmacy viagra buy viagra viagra without presc uk buy generic viagra usa buy viagra for women
Buy cialis
شنبه 18 فروردین 1397 09:54 ب.ظ

You actually suggested that perfectly.
cialis dosage acquisto online cialis cialis herbs generic cialis soft gels buy cialis online legal link for you cialis price if a woman takes a mans cialis american pharmacy cialis cialis 20 mg viagra vs cialis vs levitra
Cialis online
جمعه 3 فروردین 1397 12:18 ق.ظ

Kudos. Loads of data!

fast cialis online cialis 10mg prix pharmaci cialis lilly tadalafi cialis cost canadian drugs generic cialis how to buy cialis online usa generic cialis soft gels free generic cialis interactions for cialis cialis 20 mg
Ulrich
پنجشنبه 16 آذر 1396 11:07 ب.ظ
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the costs.

But he's tryiong none the less. I've been using
WordPress on numerous websites for about a year and am anxious about switching to another platform.
I have heard very good things about blogengine.net.
Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?

Any help would be really appreciated!
medicare supplemental insurance plans
جمعه 3 آذر 1396 04:42 ب.ظ
برادر من پیشنهاد کرد که من احتمالا این وبلاگ را دوست دارم.

او به طور کامل درست بود این پست واقعا روزم را ساخت.
شما نمیتوانید تصور کنید که چقدر زمان برای این اطلاعات صرف شده است. با تشکر!
std testing
شنبه 13 آبان 1396 05:09 ب.ظ
من واقعا از طراحی و طرح سایت شما لذت می برم.
این بسیار آسان است در چشم که آن را می سازد
بسیار لذت بخش تر از من برای آمدن به اینجا و بازدید بیشتر. آیا
شما یک توسعه دهنده برای ایجاد تم خود را استخدام می کنید؟ کار عالی!
Can you grow taller with exercise?
یکشنبه 26 شهریور 1396 07:10 ب.ظ
Hmm it appears like your site ate my first comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.
Do you have any tips and hints for inexperienced blog writers?

I'd genuinely appreciate it.
cheap telephone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 03:41 ق.ظ
انگار تو ذهن من را میخوانی! به نظر می رسد که خیلی در مورد این درک کنید
مانند کتاب الکترونیکی در آن یا چیز دیگری نوشتید. من معتقدم که
شما می توانید با چند درصد به سمت پیام بسنده کنید
اما به جای آن، این وبلاگ با شکوه است. خواندن عالی
حتما بر میگردم.
psychic phone reading
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:39 ق.ظ
من واقعا از موضوع / طراحی خودم لذت می برم
سایت. آیا تا به حال هر سازنده ی مرورگر وب را اجرا کرده اید؟
مسائل تعداد انگشت شماری از وبلاگ نویس های من در مورد وبلاگ من شکایت کرده اند
در اکسپلورر به درستی کار نمی کند اما در اپرا عالی عمل می کند.
آیا شما راه حل هایی برای حل این مشکل دارید؟
anonymous std testing
دوشنبه 20 شهریور 1396 12:28 ق.ظ
با تشکر از وبلاگ بسیار خوب!
free std testing near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 11:15 ب.ظ
من فکر می کنم این یکی از مهم ترین اطلاعات برای من است.

و من خوشحالم خواندن مقاله شما. اما می خواهم به چند مورد کلی اشاره کنم، سبک وب سایت کامل است، مقالات واقعا عالی است:
D. کار خوب، سلام
std screening near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 09:49 ق.ظ
وب سایت بزرگ شما در اینجا قرار گرفت.. سخت است که نوشتن با کیفیت خوب مانند امروز شما پیدا کنید.
من واقعا از مردم مثل شما قدردانی میکنم مراقب باش!!
Foot Pain
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:06 ب.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was once a leisure account it.
Glance complicated to far brought agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
Can you increase your height by stretching?
شنبه 14 مرداد 1396 10:59 ب.ظ
Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your
site, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal.
I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept
chaturbate token generator mac
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:51 ب.ظ
My partner and I stumbled over here from a different website and thought I may as well check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward
to exploring your web page again.
Catherine
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:15 ب.ظ
Greetings! This is my first comment here so I just wanted to give
a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through
your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover
the same topics? Thanks a ton!
Foot Problems
دوشنبه 9 مرداد 1396 06:14 ب.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed
account your blog posts. Anyway I'll be subscribing to your augment
and even I achievement you access consistently fast.
home std test kit
یکشنبه 4 تیر 1396 09:44 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب اصل آیا واقعا نشستن خوب
با من پس از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما در واقع قادر به
من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من هنوز کردم مشکل خود را با
جهش در مفروضات و شما خواهد را سادگی به کمک پر همه کسانی
معافیت. که شما در واقع که می توانید انجام من می قطعا تا پایان در گم.
Josefa
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:07 ق.ظ
Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually recognise what you are
speaking approximately! Bookmarked. Kindly additionally consult with my website =).
We can have a hyperlink change agreement among us
Keira
شنبه 23 اردیبهشت 1396 12:41 ق.ظ
Hi! I know this is kind of off topic but I was wondering
which blog platform are you using for this website?
I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:55 ب.ظ
Hello, i read your blog occasionally and i
own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?

If so how do you protect against it, any plugin or anything you
can advise? I get so much lately it's driving me mad so any assistance is very much appreciated.
احمد
پنجشنبه 15 اسفند 1392 10:34 ق.ظ
از مقاله و مطلبتون تشکر میکنم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :